רבים מתעסקים עכשיו באסטרטגיית יציאה ובחזרה הדרגתית לשגרה. בוחנים מי חוזר לפעול, מתי, מהמרים מתי נחזור לשגרה מלאה, כמו שהייתה לפני 3 חודשים.

אבל האמת היא, שזה כבר לא יחזור לקדמותו. השגרה הזו שכולם מצפים לה- הולכת להראות אחרת.

משהו השתנה פה- בבני האדם ובעולם כולו. והשינוי הזה, גם כשהוא בא לצד הקושי והאובדן הרב, בא להכין אותנו לדבר גדול הרבה יותר.

לא, לא מדובר בגל נוסף ובהתפרצות בחורף, מדובר בדבר הגדול שכבר כאן- העידן החדש.

העולם נכנס לעתיד חדש, בו הדברים מתנהלים אחרת, ואם לא נדע להתאים את עצמנו, מנטאלית, רגשית, פיזית, אם לא נעדכן את ההתנהלות שלנו, נמצא את עצמנו חווים קשיים רבים עם כל שינוי שיבוא לפתחנו.

העולם החדש עובד בקצב אחר לגמרי- מהיר, משתנה, לא צפוי. יש בו פחות יציבות, פחות וודאות, והמון שינויים מפתיעים.

יש רק דבר אחד שיותר חשוב מלהתכונן?

להכין את ילדינו! הם הדורות הבאים.

עלינו לגדל אותם כך שיהיו מוכנים לשינויים, מוכנים להגיב ולהסתגל, ילדים עם גמישות מחשבתית וחוסן פנימי. אנו אוהבים בטחון, וודאות, קרקע יציבה, אבל כעת אנו צריכים ללמוד לאהוב את השינויי וההזדמנויות שהוא מביא איתו.

תסתכלו על מי שפרח בחודשי המשבר האחרונים- אלו היו האנשים שלא פחדו משינוי, לא נמנעו או התנגדו, הם לא נבהלו וגם לא התאבלו על שגרת החיים שנעלמה. הם הפעילו סקרנות, רצון להתפתח ולהשתנות, התרגשו מאפשרויות חדשות ופניהם קדימה.

בבית החינוך "טבע הדברים" שמנו לנו למטרה להכין את הלומדים לעתיד אליו אנו מתקדמים.

באמצעות העקרונות והערכים המובילים, אנו מוודאים שכל תלמיד מסגל מיומנויות, גישות והרגלים להיות בוגר עצמאי, בעל חוסן, חשיבה ביקורתית, יצירתי ויוזם.

ערכים אלו משולבים בכל חלק בעשייה שלנו- בבחירה של המורים, שיהיו מודל והשראה, באופן בו מתנהל השיעור והיום כולו, במעורבות ואחריות הנדרשת מהילדים, הן בלמידה והן במרחבים השונים בבית החינוך.

אנו משקיעים מחשבה רבה, מתודות למידה מתקדמות והמון דוגמא אישית, על מנת להבטיח שתהליכים אלו יתקיימו באופן עיקבי ויתנו ללומדים הזדמנויות לפתח בתוכם את היכולות הנדרשות במאה ה-21.

זו חובתנו כלפי הדור הבא.